Logotyp Driva AB
Topbild

Driva AB - Utveckling och utbildning

Vi arbetar med att stötta, utveckla och utbilda individer och företag.

Vi bryr oss om dig, ser dina behov och ger dig de verktyg du behöver för just din framtid.

Kontakt

Driva AB
Barrgatan 2
Nyberga
942 32 Älvsbyn
Epost: förnamn@drivab.com
Webb: www.drivab.com
070-515 38 32
0929-310 55

Vi som arbetar här

Agneta Andersson

070-515 38 32
agneta@drivab.com

Agneta

Agneta har ett förflutet som rektor samt ma- och datalärare på Komvux i Älvsbyn. Hon har även arbetat många år inom psykiatrin.
Har många års erfarenhet och har arbetat med människor med olika neuropsykiatriska förutsättningar samt missbruk.

Gillar att läsa en god bok, skogspromenader och yoga.

Mika Timonen

072-205 02 37
mika@drivab.com

Mika

Mika har mångårig erfarenhet och utbildning inom vård, omsorg, psykiatri och missbruk. Har utbildning i ART (Aggression Replacement Training). Har ett stort engagemang samt erfarenhet i ungdomars situation och problematik. Mika har även stor erfarenhet som turist- och naturguide.

Gillar utmaningar som t ex överlevnadskurser, jakt och fjällvandringar.

Sara Lundberg

070-53 22 801
sara@drivab.com

Sara

Sara är utbildad Rehabiliteringsvetare inom arbetsliv samt alkohol- och droginriktad rehabilitering. Hon har arbetat flera år som behandlingsassistent inom missbruk, samt inom psykiatri och handikappomsorg.

Tycker om att vara kreativ och skapa, trädgård och båtliv ligger Sara varmt om hjärtat.

Kristina Nyberg

072-224 16 19
kicki@drivab.com

Kicki

Peter är utbildad officer och har arbetat i danska försvaret innan han hamnade i Älvsbyn. Här har han arbetat som lärare i ma- och dataämnen i många år och har en förmåga och otroligt tålamod att få ALLA att förstå matte och data.

Tycker om djur och natur och är på sin fritid hängiven segelflygare.

Deborah Mucowera


debby@drivab.com

Debby

Peter Christensen

070-693 56 28
peter@drivab.com

Peter

Peter är utbildad officer och har arbetat i danska försvaret innan han hamnade i Älvsbyn. Här har han arbetat som lärare i ma- och dataämnen i många år och har en förmåga och otroligt tålamod att få ALLA att förstå matte och data.

Tycker om djur och natur och är på sin fritid hängiven segelflygare.

Tekeste Tedla


tekeste@drivab.com

Tekeste